اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟/ ارتش رژیم صهیونیستی چندمین ارتش دنیاست؟ + تصاویر
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
بازدید : 190
نویسنده : علی همایون . احمد رضا همایون
چقدر از اسرائیل سرزمین‌های اشغالی شناخت داریم و آیا لازم نیست هر چه بیشتر از جمعیت، توپولوژی، مکان‌های راهبردی، ارتش و نظام آموزشی رژیم صهیونیستی اطلاعات کسب کنیم؟
به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛   رژیم صهیونیستی از دهه 40 میلادی به این سمت حیات جعلی خود را در منطقه غرب آسیا کلید زده و در این مدت با به راه انداختن چند جنگ منطقه‌ای تلاش کرده تا رویای پوشالی خود یعنی اسرائیل بزرگ "از نیل تا فرات" را کلید بزند که لازم به ذکر است که به هیچ موفقیتی در این عرصه دست نیافته است.

اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر


اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویررژیم صهیونیستی بر مبنای ماهیت گردن کلفتی و زور بنا شده و تلاش می‌کند مقاصد خود را با راهبردی نظامی‌گری پیش ببرد. **حجت‌الاسلام و المسلمین "مهدی طائب": اصل رژیم صهیونیستی بر زور و سلطه‌گری و گردن کلفتی است


 حجت‌الاسلام و المسلمین "مهدی طائب" رئیس قرارگاه عمار در گفت‌وگو با  خبرنگار دفاعی امنیتی   گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره ماهیت رژیم صهیونیستی اظهار داشت: اگر به ماهیت این رژیم توجه کنیم بر زور و سلطه بنا نهاده شده و اگر لازم باشد این رژیم هیچگاه دست از تجاوز برنخواهد داشت.

وی ادامه داد: اصل رژیم صهیونیستی بر زور و سلطه‌گری و گردن کلفتی است و هویت خارجی ندارد.

رئیس قرارگاه عمار در پایان با اشاره به لزوم مقاومت و ایستادگی دربرابر این رژیم خاطر نشان کرد: این رژیم هیچ منطقی جز مقاومت را درک نمی‌کند.در دوران "محمدرضا پهلوی" رابطه اسرائیل با شاه بسیار عالی بود تا آنجایی که "ساواک" و "موساد" به عنوان دو همپیمان در منطقه غرب آسیا شناخته می‌شدند که با پیروزی انقلاب اسلامی ورق کاملا برگشت و جمهوری اسلامی ایران با روشنگری‌های حضرت امام خمینی (ره) روی به تقابل با رژیم صهیونیستی آورد و امروز محور مقاومت به عنوان یک چالش راهبرد برای اسرائیل شناخته می‌شود.


*** چقدر از اسرائیل شناخت داریم؟

سوالی که مطرح می‌شود این است که  چقدر از اسرائیل سرزمین‌های اشغالی شناخت داریم و آیا لازم نیست هر چه بیشتر از جمعیت، توپولوژی، مکان‌های راهبردی، ارتش و نظام آموزشی رژیم صهیونیستی اطلاعات کسب کنیم؟*** سرزمین‌های اشغالی چند میلیون جمعیت دارند؟

سرزمین‌های اشغالی 1948 (به صورت جعلی و نامشروع) در منطقه غرب آسیا و در کشور فلسطین ایجاد شده‌اند. این منطقه دارای 7 میلیون و 821 هزار و 850 نفر جمعیت و 20 هزار و 770 کیلومتر مربع وسعت است.اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر
** سرزمین‌های اشغالی از چند استان تشکیل شده است


سرزمین‌های اشغالی شش استان ناحیه شمالی (Northern District)، استان حیفا (Haifa District)، استان ناحیه مرکزی (Central District)، استان تل‌آویو (Tel Aviv District)، استان اورشلیم (Jerusalem District)، استان ناحیه جنوبی (Southern District) تشکیل شده است.

اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر

اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر
*** ده شهر پرجمعیت سرزمین‌های اشغالی کجاست؟


ده شهر پرجمعیت سرزمین‌های اشغالی عبارتند از:

1.    "اورشلیم" با 796 هزار و 200 نفر

2.   " تل آویو" با 404 هزار و 500 نفر

3.    "حیفا" با 269 هزار 300 نفر 

4.    "ریشون لزیون" با 231 هزار 700 نفر

5.    "اشدود" با 240 هزار نفر

6.    "پتاه تیکوا" با 213 هزار و 898 نفر

7.    "بئرالسبع"  با 195 هزار و 800 نفر

8.    "نتانیا" با 188 هزار و 200 نفر

9.    "هولون" با 182 هزار نفر

10  .  "بنی‌براک" با 161 هزار و 100 نفر
اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر

اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر

*** پارلمان رژیم صهیونیستی چگونه تعیین می‌شود؟

در سرزمین‌های اشغالی یک نظام پارلمانی با حق رای همگانی تعیین شده است که هر عضو پارلمانی که از حمایت اکثریت برخوردار شوند نخست وزیر و رییس کابینه شناخته می‌شود و نقش رییس جمهور تشریفاتی و با وظایف محدود است.اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر*** وزارت خارجه اسرائیل چگونه عمل می‌کند؟

رژیم صهیونیستی با 157 کشور دنیا ارتباط و تعامل دارد و از این کشورهای عربی مصر و اردن بر اساس معاهدات صلح 1979 و 1994 کشورهای نرمال هستند و بر اساس قوانین‌ اسرائیل؛ ایران ، لبنان ،‌سوریه ، یمن و عراق و کشورهای دشمن به حساب می‌آیند.


اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر

*** عملکرد اقتصاد اسرائیل چگونه است؟

رژیم صهیونیستی از نظر اقتصادی در داد و ستد با صادرات اقلامی از قبیل صنایع الکترونیک، نرم‌افزار، تجهیزات نظامی و پزشکی، حبوبات، گوشت گاو، محصول باغبانی و ... رشد چشمگیری را در اقتصاد خود به نمایش گذاشته است.


اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر

 

 

**چند دانشگاه در سرزمین‌های اشغالی وجود دارد؟

اسرائیل دارای 9 دانشگاه دولتی است که یارانه آن توسط دولت پرداخت می‌شود که از بین این دانشگاه‌ها دانشگاه اورشلیم (Jerusalem University) و موسسه وایزمن (Weizmann Institute) از جمله سرشناس‌ترین آنها است.

اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر

اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر

 

**فرودگاه‌های مهم اسرائیل کجاست؟


در سرزمین‌های اشغالی حمل‌ونقل از طریق وسایل نقلیه موتوری، راه‌آهن و قطار و شبکه جاده‌ای انجام می‌شود. 2.5 میلیون مسافر در سال از طریق شبکه ریلی جابجا می‌شوند.

 

 اسرائیل دارای دو فرودگاه مهم "بن گورین (Ben Gurion International Airport)" در نزدیکی " تل آویو" و فرودگاه "اودا (Ovda)" در جنوب سرزمین‌های اشغالی است که بیش از 12 میلیون مسافر را در سال جابجا می‌کند. همچنین سرزمین‌های اشغالی دارای فرودگاه‌های کوچک داخلی است که فعالیت دارند. 

 

اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر

 

اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر

 

اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر

 

 

اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر


 

**مهم‌ترین بنادر سرزمین‌های اشغالی کجاست؟


در منطقه مدیترانه، بندر حیفا از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین بنادر سرزمین‌های اشغالی است و بنادر "اشدود" و بندر "ایلات" در مکان‌های بعدی از نظر اهمیت و رتبه‌بندی قرار دارد.

 

 

اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر

 

اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر

 

**ارتش اسرائیل چندمین ارتش دنیاست؟


خدمت در ارتش رژیم صهیونیستی اینگونه است که همه برای خدمت در ارتش از زن و مرد حضور پیدا می‌کنند و مدت زمان خدمت بین 2 تا 3 سال است.

بر اساس آمار گلوبال نیروهای ویژه و خط مقدم اسرائیل بیش از 700 هزار نفر، تعداد تانک 4 هزار و 170 دستگاه، سلاح‌های سنگین، توپخانه و سامانه‌های موشکی بیشتر از 11 هزار واحد، 685 هواپیما و جنگنده، 101 هواپیمای ترابری، 47 فرودگاه، 5 زیردریایی و دارای بودجه نظامی 17 میلیارد دلار در رتبه‌ یازدهمین ارتش برتر دنیا قرار دارند (بیشتر بخوانید).

 

اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر

 

اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر

اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر


اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر


اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر

 

**آیا اسرائیل صادرات نفت دارد؟


اسرائیل با تولید 3 هزار و 800 بشکه نفت و مصرف 240 هزار بشکه بیشتر مصرف‌کننده نفت است تا تولیدکننده و واردات نفت و گاز خود را از کشورهای همجوار همچون مصر انجام می‌دهد (بیشتر بخوانید) .

 

 

اسرائیل را چقدر می‌شناسیم؟ + تصاویر

 

 

**سردار کوثری: مردم اطلاعات کاملی از سرزمین‌های اشغالی و غاصب بودن رژیم صهیونیستی دارند

سردار سرتیپ "محمد اسماعیل کوثری" رئیس کمیته دفاعی امنیتی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دفاعی امنیتی   گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره اسرائیل‌شناسی عنوان داشت: مردم کشور ما خیلی نکات را از رژیم صهیونیستی می‌دانند مقابله با استکبار صهیونیستی هم در همین راستا است و مردم اطلاعات کاملی از سرزمین‌های اشغالی و غاصب بودن رژیم صهیونیستی دارند.

 

 

شناخت هر چه بیشتر از دشمن صهیونیستی باعث می‌شود تسلط بیشتری به اشغالگران قدس داشته باشیم. البته ایران همواره از رژیم صهیونیستی اطلاعات کافی دارد.

 :: برچسب‌ها: دفاعی ، امنیتی ، باشگاه ، خبرنگاران ، اسرائیل ,مطالب مرتبط با این پست
.می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: