پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
بازدید : 170
نویسنده : علی همایون . احمد رضا همایونجغرافیای ملیتی و جمعیتی داعش+ تصاویر
نوشته شده در شنبه 17 مرداد 1394
بازدید : 60
نویسنده : علی همایون . احمد رضا همایونبازدید : 70
نویسنده : علی همایون . احمد رضا همایونخصوصیات موشک بالستیک شهاب 3
نوشته شده در جمعه 16 مرداد 1394
بازدید : 56
نویسنده : علی همایون . احمد رضا همایون

خصوصیات موشک بالستیک شهاب 3

خصوصیات موشک بالستیک شهاب 3

شهاب ۳ یک موشک‌ بالیستیک میان‌برد سوخت مایع تولید ایران است که بر اساس موشک نودونگ طراحی شده‌است. طراحی این موشک به پروژهٔ مشترک موشک‌های بالیستیک ایران و کره شمالی در دهه ۱۹۸۰ باز می‌گردد که موشک دوربرد نودونگ در جریان آن تولید شد. نخستین آزمایش نودونگ که بر اساس طرح کلی خانواده موشک‌های روسی اس‌اس-۱ اسکاد تولید شده بود در دهه ۱۹۹۰ به طور مشترک توسط دو کشور ایران و کره شمالی انجام شد. اما پس از آن این همکاری به پایان رسید و ایران موشک شهاب ۳ را بر اساس نمونه‌های آزمایشی نودونگ-۱ که در سال ۱۹۹۳ دریافت کرده بود طراحی کرد. تمرکز اصلی تحقیقات کره‌ای‌ها در نودونگ و تفاوت اصلی آن با اسکاد ساخت موتوری بزرگ‌تر و پرقدرت‌تر از موتور موشک‌های اسکاد بوده که بتواند قدرت پیشرانه بیشتری را تولید کند. اولین نسخه شهاب۳ در تابستان سال ۲۰۰۳ وارد خدمت رسمی در نیروهای مسلح ایران شد. برد این موشک با کلاهک ۱۲۰۰ کیلویی تا ۱۳۰۰ کیلومتر، با کلاهک ۱ تنی تا ۱۵۰۰ کیلومتر و با کلاهک ۸۰۰ کیلویی تا ۱۷۰ کیلومتر اعلام شده‌است.

 

ویژگی ها

وزن این موشک ۱۶ تن و قطر آن ۱٫۳ متر و طول این موشک در حدود ۱۶متر می‌باشد. وزن خشک این موشک ۲۱۸۰کیلوگرم است و قادر به حمل یک کلاهک ۷۶۰ تا ۱۰۰۰ کیلوگرمی می‌باشد. این موشکها ۱۷ متر طول دارند و قادرند کلاهکی به وزن ۱۰۰۰ کیلوگرم را تا مسافت ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ کیلومتر حمل کنند. در نمونه جدید که در رزمایش پیامبر اعظم در سال ۱۳۸۷ آزمایش شد، برد این موشک به ۲۰۰۰ کیلومتر ارتقا یافته‌است.[۳] موتور موشک شهاب۳، ۲۶۷۶۰کیلوگرم نیروی رانش تولید می‌کند که برای طی مسافت ۲۰۰۰ کیلومتر کافی است. اگر بخواهند برد آن بیشتر شود، از کلاهک‌های کم وزن‌تر استفاده می‌کنند و به همین دلیل، وزن کلاهک‌های از ۷۶۰ تا ۱۱۵۸کیلوگرم متفاوت است. یکی از نکات جالب توجه موشک مذکور، دقت هدف‌یابی و رهگیری است که با کمترین میزان خطا، هدف را منهدم می‌کند.
عملکرد: موشک بالستیک میان‌برد
سازنده: سازمان هوا و فضای ایران
طول: ۱۶٫۵۸ متر
وزن: ۱۷۸۰ کیلوگرم در مدل اولیه و ۲٫۱۸۰ کیلوگرم در مدل‌های بعدی
قطر: ۱٫۳۸ متر
برد: ۱۳۰۰ کیلومتر در مدل اول و 2550 کیلومتر در مدل‌های بعدی
موتور: موتور تک مرحله‌ای با سوخت مایع در مدل اولیه و سوخت جامد در مدل بعدی
وزن پرتاب: ۱۷۴۸۰ کیلوگرم
کلاهک: بین ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلوگرم
دقت: ۱۹۰MCEP
زمان ساخت:


:: برچسب‌ها: موشک شهاب 3 ، موشک شهاب ، موشک های ایران ، موشک های بالستیک ، موشک های دور برد , ,بازدید : 86
نویسنده : علی همایون . احمد رضا همایونبازدید : 171
نویسنده : علی همایون . احمد رضا همایوناسرائیل 300 کلاهک هسته‌ای دارد
نوشته شده در پنج شنبه 15 مرداد 1394
بازدید : 64
نویسنده : علی همایون . احمد رضا همایون
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اسرائیل بیش از 300 کلاهک هسته‌ای دارد و باید در عرصه بین المللی به صورت جدی به برنامه سلاح‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی رسیدگی شود.
اسرائیل 300 کلاهک هسته‌ای دارد"سید حسین نقوی حسینی" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با  خبرنگار دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره تعداد سلاح هسته‌ای رژیم صهیونیستی عنوان داشت: اسرائیل بیش از 300 کلاهک هسته‌ای دارد و باید در عرصه بین المللی به صورت جدی به برنامه سلاح‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی رسیدگی شود.

 وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران باید در عرصه بین‌المللی یک دعوی (شکایت) جدی به راه بیندازد و به این موضوع معترض شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: چرا رژیم صهیونیستی این همه بمب اتم دارد و باید مذاکره کنندگان، کشورهای 1+5 را به سمت بررسی برنامه اتمی رژیم صهیونیستی سوق دهد و این خواسته مجلس از دولت است.


وی در پایان خاطرنشان کرد: ما هیچگاه سیاست تهاجمی نداشته و نداریم و همواره طالب صلح و امنیت منطقه غرب آسیا و دنیا بوده و هستیم.

:: برچسب‌ها: دفاعی ، امنیتی ، باشگاه ، خبرنگاران ، اخبار سیاسی ، نقوی حسینی ,